Prírodný dezodorant, aký tu ešte nebol! Môj favorit ♥

Prírodný dezodorant, aký tu ešte nebol! Môj favorit ♥

Prírodné dezodoranty sú u nás jednou z TOP tém a so stúpajúcou teplotou sa zvyšuje aj počet otázok k ich účinkom. V prvom rade si treba uvedomiť, že potenie je jednou z najprirodzenejších prejavov tela. Brániť mu dlhodobým používaním antiperspirantov nebude mať priaznivý vplyv na vaše zdravie. Samozrejme však netvrdím, aby sme všetci behali s mapami pod pazuchami Treba si nájsť produkty, ktoré sú bezpečné pre naše zdravie a poskytujú dostatočné účinky na to, aby sme sa počas dňa cítili komfortne. Ponuka prírodných dezodorantov bez hliníka, bez parabénov a bez syntetických parfémov je už v dnešnej dobe naozaj široká.

Dezodoračný účinok (v preklade efekt, že nesmrdkáme) u prírodných dezodorantov vo väčšine prípadov zabezpečujú tieto dve zložky:
  • kamenec (potassium alum)
  • sóda bikarbóna
Lenže mne bohužiaľ nevyhovovala ani jedna z týchto látok. Dezodoranty so sódou bikarbónou mi nezaberali, jednoducho povedané, nevoňala som si a u niektorých ľudí môže spôsobiť aj dráždivé reakcie. Napriek tomu tí, ktorým sadol, na neho nevedia dopustiť a bez takéhoto dezodorantu si už život nevedia predstaviť. Takže mi ostal ešte kamenec. Dlhú dobu som s ním bola spokojná, voňala som si a moja dilema bola vyriešená. Lenže… po dlhodobejšom používaní sa účinok začal strácať To, že sa to stalo mne automaticky neznamená, že nebude vyhovovať ani vám. Treba si jednoducho vyskúšať viacero možností a nájsť si svojho šampióna.
Keď som už začala strácať nádej, že nájdem svojho pravého, na trh dorazila úplná novinka - prírodný dezodorant aký tu pred tým ešte nebol. Predstavila ho obľúbená slovenská značka Navia a obsahuje zložku s klinicky overenými antimikrobiálnymi účinkami. Okrem toho, že eliminuje zápach, zároveň obmedzuje aj vlhkosť v podpazuší. Na tomto účinku sa podieľa aj marantový prášok (arrowroot), ester získaný z repkového oleja a ester kyseliny citrónovej. Tento dezodorant je z novej kolekcie Senses by Navia, ktorá je rozdelená do dvoch línií - Fruity a Glamorous na základe dôkladne vybranej kombinácii vôní.
Ja som testovala Tuhý dezodorant Fruity, ktorý ma zaujal svojou sladkou ovocno-kvetinovou vôňou. Tento dezodorant ma naozaj prekvapil, keďže moje podpazušie zostalo voňavé a suché aj po záťažovom teste v podobe jazdy v rozhorúčenej MHD. Viac mi vyhovuje aj spôsob nanášania tuhého dezodorantu z vysúvacieho obalu ako pri krémových dezodorantoch, ktoré sa nanášajú prstami. Príde mi to praktickejšie. Dezodorant je dostupný aj v druhej vôni Glamorous, ktorá je kvetinková, ženská a zvodná zároveň.
Môjho favorita už poznáte, vy ste svojho už našli?
Silvia z Biokrasa.sk

1262 Comments