V┼íeobecn├ę obchodn├ę podmienky internetov├ęho obchodu (e-shopu)┬á

 

Článok 1: definovanie pojmov

Pred├ívajuci:┬á┬áprev├ídzkovate─ż internetov├ęho obchodu (e-shopu┬á)┬áwww.biokrasa.sk┬á:┬á┬áBIOkr├ísa s.r.o, I─îO: 47 405 929, M.R. ┼átef├ínika 21, 934 01 Levice .

Kupuj├║ci (odberate─ż): fyzick├í alebo pr├ívnick├í osoba, ktor├í vst├║pi do obchodn├ęho vz┼ąahu s┬ápred├ívaj├║cim┬ávykonan├şm┬á┬áobjedn├ívky prostredn├şctvom elektronick├ęho obchodu pred├ívaj├║ceho.

─îl├ínok 2: cena a z─żavy

V┼íetky ceny ud├ívan├ę pri tovare s├║ kone─Źn├ę.┬á

Pred├ívaj├║ci si vyhradzuje pr├ívo zmeny ceny v opodstatnen├Żch pr├şpadoch, av┼íak o tejto┬ázmene ceny je povinn├Ż kupuj├║ceho upovedomi┼ą a z├írove┼ł s plnen├şm┬áobjedn├ívky v novej cene kupuj├║ci mus├ş vyslovi┼ą akcept├íciu tejto ceny. V opa─Źnom┬ápr├şpade kupuj├║ci m├í pr├ívo odst├║pi┼ą od objedn├ívky bez ak├ęhoko─żvek storno poplatku.

Článok 3: objednávka

Objedn├ívka vznik├í na z├íklade potvrdenia tovaru ulo┼żen├ęho do ko┼í├şka v┬áe-shope. Pre korektn├ę vybavenie objedn├ívky je potrebn├ę vyplni┼ą po┼żadovan├ę ├║daje┬áa zvoli┼ą si mo┼żnosti dopravy a platby.

Kupuj├║ci zaslan├şm objedn├ívky s├║hlas├ş so znen├şm V┼íeobecn├Żch obchodn├Żch podmienok┬áa Reklama─Źn├ęho poriadku, ako aj s cenou objednan├Żch tovarov. Objedn├ívka sa st├íva z├ív├Ąznou doru─Źen├şm Pred├ívaj├║cemu.

Kupuj├║cemu sa po vytvoren├ş objedn├ívky v e-shope automaticky vygeneruje e-mail┬ás potvrden├şm prijatia objedn├ívky e-shopom.┬áZ├írove┼ł bude objedn├ívka registrovan├ęho z├íkazn├şka po prihl├ísen├ş dostupn├í v┬á─Źasti Moje objedn├ívky.

─îl├ínok 4: Platobn├ę podmienky

Za tovar v e-shope je mo┼żn├ę plati┼ą nasledovn├Żmi sp├┤sobmi:

 1. Prevodom na ├║─Źet
 2. prostredn├şctvom platobnej br├íny CardPay (Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro)
 3. prostredn├şctvom platobnej br├íny Tatra banky (TatraPay)
 4. prostredn├şctvom platobnej br├íny Slovenskej sporite─żne (SporoPay)
 5. na dobierku (plat├şte priamo pri preberan├ş tovaru u kuri├ęra)
 6. v┬áhotovosti pri osobnom prevzat├ş tovaru v┬ápobo─Źke Z├ísielkov┼ła┬á


Článok 5: dodacie podmienky

Tovar je dod├ívan├Ż nasledovn├Żmi sp├┤sobmi:

 

 • prostredn├şctvom kuri├ęrskej slu┼żby In Time┬ás┬ámo┼żnos┼ąou dobierky za pr├şplatok,
 • osobn├Żm prevzat├şm v┬ápobo─Źke Z├ísielkov┼ła na mieste┬ápod─ża vlastn├ęho v├Żberu s mo┼żnos┼ąou dobierky za pr├şplatok,
 • osobn├Żm odberom vo V├Żdajni BIOkr├ísy, Koce─żova 17, Bratislava

 

Dodacia lehota je be┼żne:

 

 • 1 -2 pracovn├ę dni pri doru─Źen├ş kuri├ęrskou slu┼żbou*,
 • 2-3 pracovn├ę dni je doba, kedy je tovar mo┼żn├ę si osobne vyzdvihn├║┼ą na pobo─Źke Z├ísielkovne. O┬áodoslan├ş z├ísielky resp. ulo┼żen├ş z├ísielky ur─Źenej pre osobn├ę vyzdvihnutie je kupuj├║ci informovan├Ż emailom/SMS spr├ívou.┬á


*Lehota dodania sa m├┤┼że meni┼ą v z├ívislosti od dostupnosti tovaru.

Pred├ívaj├║ci zasiela tovar dobre zabalen├Ż a┬ázabezpe─Źen├Ż. Kupuj├║ci je povinn├Ż si z├ísielku po prebrat├ş skontrolova┼ą, ak je mo┼żn├ę preveri┼ą kompletnos┼ą a┬áneporu┼íenos┼ą z├ísielky. Vidite─żne po┼íkoden├Ż tovar (po┼íkoden├Ż obal bal├şka a pod.) nepreberajte! Pr├şpadn├ę nezrovnalosti alebo chyby odpor├║─Źame okam┼żite reklamova┼ą. Neskor┼íie reklam├ície na poru┼íenos┼ą z├ísielky alebo mno┼żstvo tovaru nemusia by┼ą pred├ívaj├║cim akceptovan├ę.

─îl├ínok 6: Poplatky za prepravu, baln├ę a mo┼żnosti platieb

Cena dopravy: 

Cena dopravy sa rozli┼íuje pod─ża zvolen├ęho sp├┤sobu dopravy a┬áv├Ż┼íky objedn├ívky nasledovne:

 

 

Typ dopravy

 

0 - 49,99 EUR

50 EUR a viac

Dobierka (pr├şplatok)

 

Osobn├Ż odber┬á

V├Żdaj┼ła BIOkr├ísy

ZDARMA

 

Kuri├ęr In Time

 

2,79 EUR

0,99 EUR

+ 1 EUR

 

Osobn├Ż odber Z├ísielkov┼ła

v celej SR

1,99 EUR

0,50 EUR

+ 1 EUR  

Osobn├Ż odber Z├ísilkovna

v celej ─îR

2,99 EUR

1,99 EUR

+ 1 EUR


─îl├ínok 7: Prevod┬ávlastn├şckeho┬ápr├íva┬á

Vlastn├şcke pr├ívo prech├ídza z pred├ívaj├║ceho na kupuj├║ceho prech├ídza a┼ż momentom zaplatenia k├║pnej ceny.

Z├íru─Źn├í doba

Na v┼íetok pred├ívan├Ż tovar je poskytovan├í z├íkonom stanoven├í z├íru─Źn├í doba 24 mesiacov,

Internetov├Ż obchod BIOkr├ísa.sk ru─Ź├ş z├íkazn├şkovi za:

 1. dodr┼żanie ceny, ktor├í bola platn├í v ─Źase odoslania objedn├ívky z├íkazn├şkom
 2. dodanie tovaru tak, aby nebol po┼íkoden├Ż
 3. dodanie tovaru v takom mno┼żstve a sortimente, v akom bol uveden├Ż na objedn├ívke

 

Internetov├Ż obchod BIOkr├ísa.sk nenesie zodpovednos┼ą za:

 1. oneskoren├ę doru─Źenie tovaru zavinen├ę doru─Źovate─żom (Z├ísielkov┼ła, kuri├ęr)
 2. oneskoren├ę doru─Źenie tovaru zavinen├ę nespr├ívne udanou adresou prij├şmate─ża
 3. po┼íkodenie zavinen├ę doru─Źovate─żom (Z├ísielkov┼ła, kuri├ęr);


Článok 8: storno objednávky

Z├íkazn├şk m├í pr├ívo bezplatne stornova┼ą objedn├ívku, ktor├í e┼íte nebola Pred├ívaj├║cim vybaven├í a odoslan├í. V┬átakomto pr├şpade n├ís kontaktujte ─Ź├şm sk├┤r na adresu info@biokrasa.sk a┬áuve─Ćte ─Ź├şslo objedn├ívky. Ak bola u┼ż z├ísielka zaplaten├í, vyhradzujeme si pr├ívo na vr├ítenie pe┼łaz├ş do 7 pracovn├Żch dn├ş na ├║─Źet kupuj├║ceho.

Stornovanie u┼ż vyexpedovanej objedn├ívky je mo┼żn├ę┬áza poplatok vo v├Ż┼íke┬ádopravn├Żch n├íkladov. V┬ápr├şpade stornovania u┼ż vyexpedovanej objedn├ívky zo strany Kupuj├║ceho si Pred├ívaj├║ci vyhradzuje pr├ívo zapo─Ź├şta┼ą poplatok vo v├Ż┼íke dopravn├Żch n├íkladov proti uhradenej k├║pnej cene a┬áprevy┼íuj├║cu sumu a┼ż n├ísledne odosla┼ą na ├║─Źet Kupuj├║ceho.

─îl├ínok 9:Pr├ívo spotrebite─ża vr├íti┼ą tovar bez udania d├┤vodu

Spotrebite─ż m├í na z├íklade z├íkona ─Ź. 102/2014 Zb. z. o ochrane spotrebite─ża pri podomovom a z├ísielkovom predaji pod─ża ┬ž 7 pr├ívo vr├íti┼ą tovar pred├ívaj├║cemu do 14 dn├ş odo d┼ła prevzatia tovaru bez udania d├┤vodu.

Spotrebite─ż je povinn├Ż, ak toto pr├ívo chce vyu┼żi┼ą, kontaktova┼ą pred├ívaj├║ceho, ktor├ęho kontakty s├║ zverejnen├ę na str├ínke e-shopu. Z├írove┼ł tovar je potrebn├ę zasla┼ą v p├┤vodnom balen├ş a stave s prilo┼żenou k├│piou dokladu o k├║pe. Tovar nie je mo┼żn├ę vr├íti┼ą, pokia─ż bol kupuj├║cim otvoren├Ż a za─Źala┬á plyn├║┼ą doba spotreby zak├║pen├ęho v├Żrobku.

Taktie┼ż je potrebn├ę vyplni┼ą, vytla─Źi┼ą a prilo┼żi┼ą k tovaru "Formul├ír na odst├║penie od zmluvy". Ten je mo┼żn├ę stiahnu┼ą v elektronickej podobe┬áTU. Odpor├║─Źame V├ím tovar zasla┼ą ako bal├şk doporu─Źenou z├ísielkou.┬áTovar nezasielajte na dobierku, tak├Żto tovar nebude prevzat├Ż. ┬á

Po prijat├ş tovaru a po uznan├ş pr├íva, spotrebite─żovi vr├ítime pe┼ła┼żn├ę prostriedky do 10 dn├ş sp├┤sobom, ak├Żm bude dohodnut├ę.┬á

V zmysle ┬ž 7 ods. 6, p├şsmena e) z├íkona ─Ź. 102/2014 Z.z. spotrebite─ż nem├┤┼że odst├║pi┼ą od k├║pnej zmluvy, pokia─ż produkt nie je vhodn├ę vr├íti┼ą z d├┤vodu ochrany zdravia┬á alebo z hygienick├Żch d├┤vodov nako─żko bol spotrebite─żom znehodnoten├Ż alebo po┼íkoden├Ż ochrann├Ż obal.

Odst├║penie od zmluvy bez udania d├┤vodu nie je mo┼żn├ę v┬ápr├şpade, ak bol tovar ─Źiasto─Źne spotrebovan├Ż. Takisto nie je mo┼żn├ę odst├║pi┼ą od zmluvy u┬átovaru, ktor├ęho charakter to vylu─Źuje predov┼íetk├Żm z┬áhygienick├Żch d├┤vodov. Pokia─ż bude vr├íten├Ż tovar ne├║pln├Ż, po┼íkoden├Ż ─Źi vidite─żne pou┼żit├Ż, pred├ívaj├║ci si m├┤┼że uplatni┼ą n├íhradu┬á┼íkody.

─îl├ínok 10: Pr├íva a povinnosti zmluvn├Żch str├ín

Za zmluvn├ę strany sa poklad├í pred├ívaj├║ci a kupuj├║ci. ┬á

Kupuj├║ci je povinn├Ż:┬á

a)┬á┬á┬á┬á┬á prevzia┼ą objednan├Ż tovar,┬á

b)┬á┬á┬á┬á┬á zaplati┼ą za tovar dohodnut├║ odplatu pred├ívaj├║cemu,┬á

c)┬á┬á┬á┬á┬á┬á prekontrolova┼ą neporu┼íenos┼ą obalu resp. aj samotn├Ż tovar pri jeho preberan├ş.┬á

 

Pred├ívaj├║ci je povinn├Ż:┬á

a)┬á┬á┬á┬á┬á doda┼ą z├íkazn├şkovi tovar v po┼żadovanej kvalite, mno┼żstve a v dohodnutej cene, ┬á

b)┬á┬á┬á┬á┬á spolu s tovarom alebo dodato─Źne zasla┼ą z├íkazn├şkovi v┼íetky dokumenty k tovaru┬áako napr├şklad fakt├║ru za tovar, n├ívod na pou┼żitie.

 

─îl├ínok 11: ochrana osobn├Żch ├║dajov

Kupuj├║ci vyhlasuje, ┼że svoje osobn├ę ├║daje poskytuje dobrovo─żne pre korektn├ę plnenie┬áobjedn├ívky. Prev├ídzkovate─ż vyhlasuje, ┼że neposkytne osobn├ę ├║daje kupuj├║ceho tretej osobe, okrem┬áprepravnej spolo─Źnosti pre doru─Źenie tovaru, a z├írove┼ł okrem pr├şpadov┬ávypl├Żvaj├║cich z t├Żchto v┼íeobecn├Żch obchodn├Żch podmienok.

Prev├ídzkovate─ż vyhlasuje, ┼że poskytnut├ę osobn├ę ├║daje spracov├íva v├Żhradne v s├║lade so z├íkonom┬á122/2013 Z.z. o ochrane osobn├Żch ├║dajov v znen├ş neskor┼í├şch predpisov.

Kupuj├║ci m├í pr├ívo kedyko─żvek bezplatne po┼żiada┼ą pred├ívaj├║ceho, aby jeho osobn├ę┬á├║daje vymazal z datab├ízy.┬á

─îl├ínok 12: ostatn├ę d├┤le┼żit├ę inform├ície

Predávajúci je platcom DPH.

Tovar je pred├ívan├Ż na z├íklade vzoru (fotografie) uveden├ęho na str├ínke internetov├ęho┬á obchodu Pred├ívaj├║ceho. Fotografie (obr├ízky) priraden├ę k┬ájednotliv├Żm tovarom s├║ z├şskan├ę priamo od v├Żrobcov alebo distrib├║torov v├Żrobkov. Rozdiely medzi fotografiami a┬ádodan├Żm tovarom┬ánie s├║ d├┤vodom na odst├║penie od zmluvy zo strany Kupuj├║ceho, pokia─ż Pred├ívaj├║ci dod├í Kupuj├║cemu objednan├Ż tovar.

Kupuj├║ci vytvoren├şm objedn├ívky na internetovej str├ínke elektronick├ęho obchodu s├║hlas├ş s t├Żm, ┼że preber├í v┼íetku zodpovednos┼ą za v┼íetky n├şm zak├║pen├ę produkty, nebude ich pou┼ż├şva┼ą alebo pon├║ka┼ą na in├ę ├║─Źely ako s├║ ur─Źen├ę a bude dodr┼żiava┼ą v┼íetky platn├ę z├íkony. Z├íkazn├şk berie na vedomie, ┼że je plne zodpovednosti za ak├ęko─żvek ujmy sp├┤soben├ę nespr├ívnym pou┼żit├şm alebo zneu┼żit├şm produktov n├şm zak├║pen├Żch na zdrav├ş svojom, zdrav├ş in├Żch os├┤b alebo ┼íkody na majetku a in├ę ┼íkody vzniknut├ę nespr├ívnym pou┼żit├şm alebo zneu┼żit├şm v┼íetk├Żch produktov n├şm v┬átomto e-shope zak├║pen├Żch.

Pred├ívaj├║ci opisuje tradi─Źn├ę pou┼żitie pr├şrodnej kozmetiky. Tieto texty s├║ len pre informa─Źn├ę a┬ána vzdel├ívacie ├║─Źely a poukazuj├║ na tradi─Źn├ę pou┼żitie.

Registr├ícia nie je podmienkou n├íkupu. Registr├íciou Kupuj├║ci ┬áz├şskava mo┼żnos┼ą by┼ą informovan├Ż o nov├Żch produktov, akci├ích a┬áinform├íci├ích. Pri registr├ícii preto┬áodpor├║─Źame za┼íkrtn├║┼ą pol├ş─Źko "S├║hlas├şm so zasielan├şm noviniek a obchodn├Żch inform├íci├ş."

─îl├ínok 13: Z├ívere─Źn├ę ustanovenia

Pred├ívaj├║ci┬áa kupuj├║ci sa zav├Ązuj├║ zachov├íva┼ą ml─Źanlivos┼ą o inform├íci├ích┬áa ├║dajoch z├şskan├Żch realiz├ícii tohto zmluvn├ęho vz┼ąahu, a┬áto najmenej po dobu 12 mesiacov po skon─Źen├ş┬ázmluvn├ęho vz┼ąahu┬á

Pred├ívaj├║ci si vyhradzuje pr├ívo meni┼ą a dop─║┼ła┼ą tieto v┼íeobecn├ę obchodn├ę podmienky┬áaj bez predch├ídzaj├║ceho upozornenia kupuj├║ceho. V pr├şpade zmeny v┼íeobecn├Żch┬áobchodn├Żch podmienok, sa riadi cel├Ż proces n├íkupu prostredn├şctvom t├Żch v┼íeobecn├Żch┬áobchodn├Żch podmienok, ktor├ę boli platn├ę v momente odoslania objedn├ívky kupuj├║cim.

Neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou t├Żchto V┼íeobecn├Żch obchodn├Żch podmienok je aj Reklama─Źn├Ż poriadok. Tieto V┼íeobecn├ę obchodn├ę podmienky s├║ k dispoz├şci├ş v s├şdle spolo─Źnosti k nahliadnutiu┬áKupuj├║cim a s├║ zverejnen├ę aj na internetovej str├ínke www.biokrasa.sk.

Tieto V┼íeobecn├ę obchodn├ę podmienky vr├ítane ich neoddelite─żn├Żch s├║─Źast├ş nadob├║daj├║┬áplatnos┼ą a ├║─Źinnos┼ą 17.3. 2015.


Nov├ę produkty

┼á├şpkov├Ż peeling pre mastn├║ a problematick├║ ple┼ą
Jemn├Ż peeling pre vy─Źistenie p├│rov a upokojenie problematickej a mastnej pleti ─î├şta┼ą viac
┼á├şpkov├Ż peeling pre citliv├║ a such├║ ple┼ą
Jemn├Ż peeling pre dokonal├║ obnovu a rozjasnenie suchej a citlivej pleti ─î├şta┼ą viac
Ple┼ąov├Ż kr├ęm s ovoc├şm a Q10 ─îistiaci komplex
Ple┼ąov├Ż kr├ęm obohaten├Ż o jedine─Źn├║ zmes pr├şrodn├Żch l├ítok, ktor├í m├í siln├║ ─Źistiacu schopnos┼ą, m├í protiz├ípalov├ę ├║─Źinky a akt├şvne... ─î├şta┼ą viac
Vrecko na štetce ZAO
┼át├Żlove vrecko uskladn├ş v┼íetky va┼íe ┼ítetce ─î├şta┼ą viac
Bambusov├ę zrkadlo ZAO
┼át├Żlov├ę bambusov├ę zrkadielko do ka┼żdej kabelky ─î├şta┼ą viac

V┼íetky nov├ę produkty